Home

Ilias rozbor

Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Ílias (rozbor) ( Homér) - Rozsáhlý epos o trojské válce a jejích hrdinech. Děj rozsáhlého eposu dokázal autor vtěsnat do pouhých čtyř bitevních dnů, celé vyprávění je vsazeno do posledního, desátého roku.. Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Ílias ( Homér) - Kniha obsahuje jeden ze dvou nejstarších eposů nejen antické, ale evroé literatury vůbec. Ílias zachycuje na ploše necelých 16000 veršů posledních jedenapadesát dnů desetileté trójské války... Dílo: Ilias, Odyssea - veršované hrdinské epické skladby, kde se mísí historie a fantazie. Nejstarší doklad řeckého básnictví. Vychází z pověstí o trojské válce. Původně pokládán za historický pramen HOMÉR A JEHO DÍLO. Homéros je bájným řeckým epickým básníkem, kterému je připisováno autorství dvou nejstarších a nejvýznamnějších řeckých eposů Ílias a Odysseia. Není jasné, kdy a kde se narodil a zda opravdu písemně zapsal oba eposy. Homér byl někdy považován za současníka trojské války (cca 1250 př. n. l.

Homér: Ilias čtenářský deník a další obsahy a rozbory děl najdete na webu Ctenarsky-denik.cz, který dále obsahuje velký čtenářský deník, životopisy spisovatelů, seminární práce a další Homér nejstarší známý řecký epický básník, žijící asi v 8. stol. př. Kr., podle starověkého podání autor eposů Ilias a Odyssea, které představují završení vývoje ústně tradované epické písňové tvorby aiodů v literární epos. Homérské eposy měly vliv na utváření mytologických, náboženských i. Ilias (Ἰλιάς, Ἰλιάδα, doslova Ílijská, ve smyslu báseň o Íliu) je starořecký hrdinský epos, jehož autorství je tradičně připisováno básníku Homérovi.. Byl napsán časoměrným daktylským hexametrem, má 24 zpěvů a téměř 16 tisíc veršů.Vznikl asi v polovině 8. století př. n. l. a zpracovává epizodu z okruhu pověstí o trójské válce Vydali : Mladé letá , r. 1973. Homér žil asi v 9. stor. pred n. l. O jeho pôvode a živote nevieme nič bližšieho. Je autorom najstaršieho diela gréckej a tým aj euróej literatúry. Epos Iliada zložil na základe ľudových povestí a piesní a na základe bájí o bohoch. Historickým podkladom sa stala trójska vojna, ktorú.

Rozbor děl; Účetnictví Ilias a Odyssea byly tak dokonalými díly svého žánru, že srovnatelná epická díla již v řecké literatuře nevznikla. Nenašel jsi, co jsi hledal? Obsah se snažíme každým dnem aktualizovat, ale občas nám něco unikne Ilias - rozbor díla k maturitě Rozbor-dila . Homér - Ilias Starověká řecká literatura. 1. Část Zasazení do kontextu díla: Zasazení části ukázky do díla (kde se část nachází, děj ukázky, co je před a co za ní) Téma: Válka mezi Trojskými a Řeckými vojsky o město Trója . Homér - Ílias (rozbor) Čtenářský deník.

Homér - Ílias (rozbor) Čtenářský deník Český-jazyk

Práce obsahuje stručný, ale všestranný rozbor díla Pygmalion včetně informací o životě autora, charakteristiky několika hlavních postav a jazykových prostředků použitých v knize. kompoziční i jazykový plán eposu Ilias. Homér: Ilias. Práce seznamuje s dílem Ilias, jehož autorem je Homér Kniha: Odysseia Autor: Homér Rozbor přidal(a): nikol Vloženo na: Studijni-svet.cz Téma a motiv. Téma: dílo nabádá k víře v bohy, hlavní myšlenkou je zobrazit vzor chování pro běžného člověka (věrnost,vůle), láska k rodině. Motiv:putování hlavního hrdiny z trojské války, které se kvůli nepřízni božských vlivů protáhlo

Homér - Ílias Čtenářský deník Český-jazyk

Iliada alebo Ilias alebo Ílias (koreň pri skloňovaní je v slovenčine vždy Iliad- resp. Íliad-; starogr. Ἰλιάς - Ilias/iný prepis Ílias, Ilion - Trója) je prvá z dvoch veľkých epických básni (), ktorých autorstvo sa pripisuje Homérovi.Homérovym druhým veľkým eposom je Odysea.. Predpokladá sa, že Iliada bola napísaná niekedy v rozpätí rokov 800 - 750 pred Kr Odysseia (řecky Ὀδύσσεια - Odysseia) neboli (ve zlatinizované podobě) Odyssea je vedle Iliady druhý epos, který je připisován Homérovi.Jde o rozsáhlou epickou báseň psanou v daktylském hexametru, která navazuje na události vylíčené v eposu Ilias.Podle moderních výzkumů (především počítačové analýzy) se zdá, že je Odyssea Iliadou silně ovlivněna, ale. Mluvící hlavy FF UK k maturitě. Hovoří Sylva Fischerová u ÚŘLS FF UK.Mluvící hlavy FF je projekt, v němž profesoři Filozofické fakulty Univerzity Karlovy odp.. Hoc est ilias odyssea batrachomyomachia hymni. glossario homerus odyssea 4653 Ilias a odyssea pdf Odysseia - rozbor díla k maturitě (4) Rozbor . Ilias a Odyssea byly tak dokonalými díly svého žánru, že srovnatelná epická díla již v řecké literatuře nevznikla. Stáhnout soubor v PDF Its members ensure the sustainability of ILIAS and have a say in its further development. The ILIAS Society is a non-profit organisation intent on maintaining the independence and transparency of the development of the software. Studijní materiál Ilias - rozbor díla k maturitě už se na Tebe teší v rubrice Maturitní rozbory, Rozbory děl

Clemson Engineering. Spustit projekt NPM. Básník Homér jemu je pipisováno autorství eposu pouil ovem v tomto díle i adu retrospektivních zábr v nich popisuje celkový prbh boj. Ílias woke up in the next morning still in Pithus form. Ílias zachycuje na ploe necelých 16000 ver posledních jedenapadesát dn desetileté trójské války Odyssea uryvek. Odyssea vznikla kolem 7.-8. století př.n.l. Homér byl antický básník, jeho životní data jsou pouze pravděpodobná. Napsal dva velmi významné eposy (Ílias a Odyssea), které na sebe úzce navazují a poté ještě několik méně známých děl (Žabomyší války, Homérské hymny, ) Homérova Odyssea - úryvek Setkání Odyssea a Nausikay Pečlivější rozbor ale vybízí k metafoře, která podstatu viru vystihuje možná přesněji: virus je falešná zpráva zabalená do bílkoviny. Tak jako fake news parazitují na lidské hlouposti a nechají se donekonečna kopírovat a dále šířit lidmi postrádajícími příslušné obranné mechanismy (kdo z nás nedostává od. Ilias - Homér: Referát 169 slov Ilias a Odysea - Homér: Referát 273 slov Ilias a Odysea: Referát 218 slov Iliada (Iliada, Ilias alebo Ílias) (rozbor knihy) Referát 689 slov Epos Ilias a Odysea obsah: Ostatné 142 slov Ilias, Iliada: Referá Rozbor přidal(a): Terezd. Ovšem napsal ještě jedno slavné dílo před Odysseou, Ilias. Ilias. Příběh se odehrává v dávném Řecku a Troji, když řecký král Meneláos je podváděn jeho ženou Helánou a trojským princem Paridem a ten ji unese do Troji. Meneláos vyzve všechny své přátelé, včetně slavného Achillea a.

 1. Homér: Ílias. Škola: Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov, příspěvková organizace Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov, Vyškov. Charakteristika: Práce je detailně zpracovaný rozbor řeckého eposu Ílias. Obsahuje základní charakteristiku díla, popis děje.
 2. Trojská válka. Vyprávění o Trojské válce zachycuje epos Ilias, za jehož autora je tradičně považovaný řecký básník Homér. Epická báseň Ilias popisuje dobývání města Tróje řeckými bojovníky, poslední část bojů desátého roku války. Trojská válka měla probíhat někdy v období 1250 - 1200 př. n. l. Z.
 3. ární práce z literatury se věnuje Homérovým eposům Ilias a Odyssea, a to především prvně jmenovanému.Dodává odpovědi na otázky týkající se děje, postav, ale také.
 4. rozbor - open source Moodle, Ilias a komerní systém WebCT. Komerní systém WebCT je vybrán zámrn, aby bylo jasné, jak si vedou open source systémy oproti systému komernímu. Porovnání probhne podle vlastních kritérií, kterými jsou: nástroje pro studující, nástroje pro podporu studi
 5. Ilias - válečný hrdinský epos, tj. Báseň o Iliu - Troji. Epos o 24 zpěvech a 16 000 verších líčí události jednapadesáti dní posledního desátého roku trojské války, zarámované Achillovým hněvem. Odysseia - epos s pohádkovými a dobrodružnými motivy, vypráví o posledních jedenačtyřicet
 6. Prezentácia k veľkej gréckej epike vystihuje základné znaky hrdinského (klasického) eposu.Predstavuje Homérovu prvú veľkú epickú báseň Ilias v historickom i kultúrnom kontexte. Formálny a obsahový rozbor dopĺňa charakteristika postáv i pohľad na svet antických bohov. Informácie sú podávané prehľadne v pôsobivom grafickom spracovaní
 7. Akt. Popis / Obsah / Info k filmu Troja. Roku 1193 před naším letopočtem sjednotil mykénský král Agamemnón řecká království. Když však jeho bratr, spartský král Meneláos, oslavoval mír s trójskými princi Hektorem a Paridem, jeho krásná mladá žena Helena a pohledný Paris se do sebe zamilovali. Když Hektor další den.

Význam jména: můj pán je Bůh. Používání jména: nevžilo se. Kdy má svátek Eliáš: 20. července (maďarský kalendář) Numerologie: Jednička je typickým vůdcem, její schopnosti jsou výjimečné a umí se v každém prostředí dostat do popředí. Vždy kolísá mezi dobrem a zlem - umí být dokonalým člověkem, který má. HOMÉR, Ilias, přeložil VLADIMÍR ŠRÁMEK. Praha, Academia 2010, 582 s. ISBN 978-80-200-1839-7. Obhajovat Šrámkův překlad, svého času českými filology odmítnutý, dnes již na zá kladní rovině není třeba. Skvělým způsobem tak učinil Petr Peňáz ve své recenzi na Šrámkovu Odysseiu. Antické - Ilias a Odyssea, biblické, africké, latinsko-americké, filozofie se snaží racionálně zdůvodnit v současné podobě v sobě filozofie zahrnuje poznání přírody, společnosti, lidského myšlení a i složku názorovou, názor na svět, výklad světa Študijný materiál Iliada - čitateľský denník (rozbor) už sa na Teba teší v kategórii Čitateľský denník, Literatúra. Nenechaj ho čakať dlho

Toto video má za úkol seznámit studeny 1. ročníku střední školy s teoretickým základem k eposu Ilias Homér- Ilias a Odysea. Ilias/ Iliada - epos; obsahuje 15 696 hexametrových veršov a dejovo sa dotýka posledných 51 dní desaťročnej trójskej vojny; dozvedáme sa o celkovom priebehu bojov; vystupujú tu najvýznamnejší grécky hrdinovia, medzi ktorými vyniká Achiles a Odyseus, ale do deja zasahujú aj grécki bohovia, ktorí pomáhajú aj jednej, aj druhej strane (Tróji aj Grékom.

Homér a jeho díla (Ílias a Odysseia) Rozbor-dila

Ilias Glykofridis - Životopis, Osobnosti, Wikipedie 2021, Datum narození, Horoskop osobnosti. Ilias Glykofridis Wikipedie životopis, věk, datum narození (* 12.2.1912, Řecko), europoslanec, narozeniny, znamení zvěrokruhu, horoscope, astrologie Souhrnný rozbor ukáže pouze postupně rozepsaný den narození, životní číslo, plné. velmi oblíbené. Kdy má svátek Daniel: 17. prosince. Zajímavost: první složka jména dán znamená rozsoudit, druhý el bůh, jméno je tedy vykládáno mým soudcem je bůh. Numerologie: Osobním číslem tohoto jména je devět - Génius. Devítka je člověk, který podvědomě cítí a ví, kde hledat odpovědi na všechny otázky

Ilias - Homér - Čtenářský-deník

Detailně zpracovaný rozbor hry Nora norského dramatika Henrika Ibsena obsahuje základní charakteristiku díla, popis děje a jednotlivých postav. Henry James: Utažení šroubu Zápis do čtenářského deníku popisuje děj příběhu Henryho Jamese Utažení šroubu a blíže se věnuje i jeho postavám a jejich úlohám Probíhající pandemie viru SARS-CoV-2 zasahuje do našich životů rozmanitými, povětšinou nepříjemnými způsoby. Mimo jiné před nás staví různá dilemata, která obecně sdílejí společného jmenovatele: jak se v situaci správně zorientovat, jakým zprávám a kterým autoritám věřit Rozbor Homérových eposů I / cyklus - boris cvek. Prvním velkým představitelem řecké poezie, pokud je známo, je Homér. Připisuje se mu autorství dvou eposů napsaných v tzv. hexametru (antická metrika je časoměrná a hexametr je šestistopý (daktylský) verš). Prvním z nich je Ílias, líčící boje evroých Řeků proti. Elias - Životopis, Osobnosti, Wikipedie 2021, Datum narození, Horoskop osobnosti, filmografie ČSFD.cz, filmy ČSFD.cz. Elias Wikipedie životopis, věk, datum. Maturitní otázky - Český jazyk: Antická literatura. Přehled všeho, co musíte znát. StudentMag.cz Příprava k maturitě 2020 Maturitní otázky - Český jazyk: Antická literatura. Přehled všeho, co musíte zná

Homér - Ilias a Odyssea - Čtenářský deník Odmaturu

Žiaľ, keď som mu poslala rozbor kníh, zrazu sa pri ňom zjavil priateľ psychiater a priateľ právnik, ktorí ma mali umravniť. Pán Matkin mal smolu, keď mi potom v jednom liste napísal, že keby knihy písal môj syn, písal by o mafii, emigrácii, Tahiti, podnikaní, Paríži a nie o vzťahových záležitostiach Bratislavčanov 7 ILIAS, 3 s tr. Tomáš Váňa, ž. Jiří Chaloupka 58,0. Debutant s kvalitním českým původem. Jeho čas asi přijde později na delší distanci. 8 BOSTONSHAMAL, 3 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 57,0. Při debutu čtvrtý. Porazil několik dnešních soupeřů. Zkrácení distance vypadá jako plus U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w . k o s m a s . c z , U I D : K O S 1 7 9 7 0

Epos o Gilgamešovi: Staroveké eposy (IOdysea – analýza diela: Staroveké eposy (III

Ilias - Wikipedi

Referaty.sk - Homer Ilia

Statistický podrobný soupis království českého, který je postavený na třech základních parametrech, a to počtu obyvatel (českých a německých) a počtu domů jednotlivých obcí, které jsou doplněny o náležité symboly (kostely, hrady, města Epos Oddyseia patří k nejstarším antickým literárním památkám a jeho význam trvá dodnes. Kolem jeho původu existuje i v současnosti řada nejasností. Nejisté je jak Homérovo autorství, tak doba vzniku. Rozsáhlý epos vypráví putování slavného Odyssea na rodnou Ithaku k manželce a synovi. Cesta je plná nástrah a překážek, ale Odysseus je statečný a moudrý muž Celý název zní: Cesta z Království českého do Benátek, odtud do země Svaté, země Judské a dále do Egypta, a potom na horu Oreb, Sinai a Sv.Kateřiny v pusté Arabii., což vystihuje obsah knihy, kdy díl první končí městem Jeruzalém.Mimo to v úvodu je uveden od K.J. Erbena životopis autora tohoto cestopisu, který patřil mezi jedny z nejvýznamnějších mužů renesance. Perseus rozbor Český-jazyk.cz - ČÍTANKA: Perseus (Staré řecké báje a pověsti) (Eduard Petiška) - - ukázka Králi Akrisiovi předpověděla věštba, že ho zabije jeho vlastní vnuk. Král se bál o život a přemýšlel, jak by tomu zabránil

Dojde i na rozbor hry soupeřů v Soči. Do Kravař by všichni pozvaní měli přicestovat ve středu večer, v dalších dvou dnech je pro ně připraven program, jehož součástí jsou pohovory s trenéry i sportovní aktivity. V pátek by mělo dojít i rozbor hry Švédska, první českého soupeře na hrách v Soči Medeia rozbor kompozice Médeia - rozbor díla k maturitě (4) Rozbor-dila . Studijní materiál Médeia - rozbor díla k maturitě (4) už se na Tebe teší v rubrice Maturitní rozbory, Rozbory děl. Nenech ho čekat dlouho :-) Medeia se chystá zabít své syny Kraken by potřebovali víc vůdčích typů Rozbor sestavy: V Seattlu vybírali univerzály, řada hráčů dostane větší prostor, než na jaký byla zvykl

Homér: Ilias - Čtenářský-deník

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BŘEZNICE se sídlem: Rožmitalská 419, 262 72 Březnice (okres Příbram - Středočeský kraj) 49.5598625N, 13.9466619E Vize škol Jejich jízda připomíná nevídanou stíhačku, když si jeden připíše bod, druhý okamžitě kontruje. Ve čtvrtek v noci si to oba rozdali v přímém souboji. A radoval se Patrik Eliáš, dokonce dvojnásobně. Zatímco David Krejčí vyšel naprázdno, hvězda New Jersey vstřelila gól a. Finsko to je Kalevala, protože Kalevala je finský národní epos. Kalevala je finský národní epos. Jedná se o sbírku lidové zpívané poezie, historických příběhů i pohádkových motivů z finské, karelské historie a mytologie, která byla v konečné podobě vydána 28. února roku 1849

Homér - Odyssea - Uč se online! - Vše co potřebuješ do škol

 1. ací. Chceme jim to ukázat na tabuli i na videu a chceme s nimi i diskutovat, abychom věděli, co tomu říkají. V Soči na to nebude čas, za dva dny z toho může být.
 2. Kupkovo nám. , Opočno, výpis z obchodního rejstříku - adresa sídla firmy, majitelé, vedení firmy, založení a vznik obchodní společnosti, předměty .ČTENÁŘSKÝ DENÍK rozbor díla: Odyssea (rozbor) ( Homér) - Bájný příběh lstivého Odyssea, který při návratu z trojské války zažil neuvěřitelná dobrodružství
 3. VĚNOVÁNÍ Helena Kurzová Významné životní jubileum je vítanou příležitostí věnovat naší nejlepší překladatelce řecké a římské poezie tento.
 4. Knížka Homer- ilias. Od: daj* 08.11.14 17:20 odpovědí: 2 změna: 08.11.14 22:04. Dobrý den, potřebovala bych pomoc, chtěla bych tu někoho z vás poprosit aby mi tu vlastníma slovy převypravel o čem je Ilias od Homera. Mám to mít do školy a když tu knihu čtu tak je to stejné jako kdybych ji přečetla. Byla bych vám strašně.

Ilias, Odysseus, Boj s Kyklópy, Setkaní se Sirénami, Proplutí mezi Skyllou a Charybdou, Pobyt u čarodějnice Kirké, Setkání s Kalypsó, Rozbor tohoto díla od Victora Huga + jeho krátký životopis (jestli se tomu tak dá říct ?). 13.5.2001 Hugo, Victor. Základní ceny terapií Elias. Běžný čas zpracování tématu: 120 minutová terapie, konzultace 1.400,- Kč Elias. Běžné setkání nad tématem obsáhne převážně 120 minut. (příklad v případě odbloku: rozbor situace 70 až 90 minut, samotný odblok daného problému cca 30 až 45 minut rozbor. 1. Světová a česká literatura do konce 18. století . minimálně 2 literární díla. seznam: 1. Bible - Starý zákon (5 knih Mojžíšových), (Český Ekumenický překlad) 2. Bible - Nový zákon (Český Ekumenický překlad) 3. Homér: Ilias (překlad Otmar Vaňorný) 4. Homér: Odyssea (překlad Otmar Vaňorný) 5

Ilias děj — ilias (ἰλιάς, ἰλιάδα, doslova ílijská, ve

Rozbor uměleckého díla - Kompozice literárního díla. 20.05.2012 21:26. Kompozice literárního díla (především prózy) Při rozboru kompozice se zaměřujeme na to, z jakých prvků je dílo vystavěno a jak jsou tyto prvky řazeny, sledujeme způsob vyprávění a osobu vypravěče a nepomineme ani prolínání řeči autorské a. Search the world's information, including webpages, images, videos and more. Google has many special features to help you find exactly what you're looking for Skloňování podstatných a přídavných jmen on-line. Zadejte libovolné podstatné jméno, přídavné jmeno nebo celou frázi. Nástroj na základě rozpoznání rodu a vzoru slova vyskloňuje jméno či frází ve všech pádech jednotného i množného čísla 1 Eduard Petiška STARÉ ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI. PROMÉTHEUS Modrá obloha se zhlížela ve vodách a vody byly plné ryb. V pov ětří létala hejna pták ů a na zemi se pásla na lukách stáda

Homér: Ilias a Odyssea - referát - Seminárky, referáty

Nejčtenější díla čtenářského deníku. Romain Rolland - Petr a Lucie. 174 586×. Antoine de Saint - Exupéry - Malý Princ. 127 883×. Borovský, Karel Havlíček - Král Lávra. 100 568×. Erben, Karel Jaromír - Kytice. 73 744× Vakcína proti koronaviru vyvinutá experty z oxfordského Jennerova institutu ve spolupráci s farmaceutickou firmou Astra Zeneca funguje podle očekávání a vytváří silnou imunitu. Plyne to ze studie Bristolské univerzity, která ověřovala její účinnost v buňce, uvedly list The Daily Mail a server NDTV. Univerzita použila nově vyvinuté techniky, které ověřily, že. Nejstarší známe texty vznikly v Malé Asii, jsou to Ilias a Odyssea. Zahrnují skutečné události - trojskou válku . Za autora eposu je považován slepý pěvec Homér. Oba eposy vznikly postupně, od jednotlivých vyprávění až po pevnou podobu v 8-7 st.př.Kr.!! Řecká epická poezie byla psaná hexametrem

Naturizmus v slovenskej literatúre: Charakteristika (IOdysseia skloňování — odysseia (řecky ὀδύσσεια - odysseiaHttps www sip cz - kontakt: e-mailem asistentka-rediteleAntické básně | řecko přelom 3

Druhým Homérovým eposem je Odysseia. Nejdříve, podobně jako u Íliady, se pokusím k ní říci několik obecných slov a stručně vylíčit děj Elias, N.: O osamělosti umírajících, Praha, Nakladatelství Franze Kafky1998, str. 15-25 TÉMA2: ALTERNATIVNÍ PŘÍSTUPY KE SMRTI AUMÍRÁNÍ AJEJIC H ŠANCE NAÚSPĚCH Týden 5. Rozbor písemných prací. Alternativyzměn, šance těchto alternativ na úspěch (paliativní medicína, hospice, domácí péče 1) Pravěk a staroorientální státy. 1) Pravěk a starověké orientální státy. · ANTROPOGENEZE. = proces vzniku a vývoje člověka ve společenskou bytost. -ontogeneze = vývoj jedince od zárodku do smrti, vliv má genetika, vše je cyklické. -fylogeneze = vývoj druhu, historický vývoj. -2 teorie vzniku člověka - kreacionistická. Pro podrobnější rozbor se přidržíme chronologicky procesu řízení o žádosti o mezinárodní ochranu. V potaz jsou přitom brány zejména následující otázky: Jsou návrhy v souladu s 6 Case of Ilias and Ahmed v. Hungary (Application no. 47287/15) (Grand Chamber Získejte nejnovější informace o akcích a aktuální nabídce. Přihlašte se k odběru ještě dnes Plná bedna šampaňského. Úvod; Copywright; Jak psát dobré slohy? Charakteristika; Výklad; Popis; Líčen